Lekkie konstrukcje stalowe

Wykorzystanie lekkich kształtowników stalowych, pozwala projektantom na znaczną swobodę w zakresie tworzenia
koncepcji obiektu.
Rozwijająca się technologia wytwarzania lekkich elementów wkracza na rynek.
Lekkie konstrukcje stalowe wykorzystują w swojej technologii elementy z blach giętych na zimno, a więc takie profile jak np. zetowniki, ceowniki, te najczęściej stosowane są w halach jako płatwie mocowane do rygli ram.
Lekkie konstrukcje stalowe stanowią ciekawą alternatywę dla obiektów wykonywanych w sposób tradycyjny.Zalety lekkich konstrukcji stalowych

Stosując wymienione kształtowniki jako elementy szkieletu projektowanego obiektu, uzyskujemy parametry nośności i wytrzymałości odpowiadające elementom wykorzystywanym tradycyjnie – kształtownikom gorącowalcowanym.

Zmniejszenie zużycia stali rzędu 30-35%.

Skrócenie czasu montaży konstrukcji oraz oszczędność czasu i pieniędzy wynikająca z potrzeby stosowania maszyn specjalistycznych i transportowych.
Szacuje się, że oszczędność czasu waha się w granicach 20-25% czasu trwania montażu konstrukcji stalowej tradycyjnej, co w dużej mierze zależy od zastosowanych materiałów, przekrojów kształtowników i ich parametrów. Jednakże w ogólnym rachunku trwania montażu lekkie konstrukcje stalowe wychodzą na plus.

Możliwości technologiczne oraz parametry geometryczne stosowanych przekrojów pozwalają nam na uzyskiwanie ciekawych kształtów elementów, których osiągnięcie w przypadku profili gorącowalcowanych czy chociażby betonów byłyby niemożliwe do osiągnięcia.Wyślij zapytanie o wycenę konstrukcji

Szerokość hali [m] (wymagane)

Długość hali [m] (wymagane)

Wysokość słupa hali [m] (wymagane)

Lokalizacja hali (wymagane)Konstrukcja dachu (wymagane)

Pokrycie hali (wymagane)Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon kontaktowy

Informacje dodatkowe

 

W celu uzyskania informacji
SKONTAKTUJ SIĘ!
tel. 665-028-088.